10 ابزار کلیدی برای ادیت در لایت روم موبایل

تا به حال چندبار با ادیتور و لایت روم موبایلتان کار کرده اید ؟

آشنایی با این 10 ابزار کلیدی برای ادیت در لایت روم موبایل دارید؟

آیا میدانستید لایت روم موبایل هم می تواند در حد سیستم پیشرفته کامپیوتر راضی کننده عمل کند ؟

حقیقت این است که اغلب ما از سر کنجکاوی سری به لایت روم موبایلمان زده ایم ولی تحت تاثیر پیچیدگی ظاهری منوی آن، سریعا صحنه را ترک کردیم .

دسترسی سریع به مطالب:

در اینکه عکاسی در استودیو با پیشرفته ترین تجهیزات نتیجه بهتری دارد شکی نیست ؛ اما آیا شما همیشه به استودیو دسترسی دارید ؟
لایت روم موبایل ها، یک استودیوی حرفه ای کوچک و قابل حمل است که در یک دستگاه 200 گرمی تعبیه شده و همیشه همراه شماست .

فاصله شما با یادگیری زیر و بم این استودیوی کوچک به کوتاهی مطالعه این مقاله است . کار با لایت روم های حرفه ای مثل فتوشاپ ، همیشه پر زحمت و زمان بر بوده اما در مقابل ، لایت روم های موبایل ها تا دلتان بخواهد کم زحمت و سرعتی عمل می کنند .

در ادامه کشف خواهید کرد که ده ابزار لایت روم موبایل ، برای تصاویر پرتره غوغا می کند . وارد Adobe Lightroom Mobile شوید :

1. ابزار exposure در لایت روم موبایل

تصاویر بیش از حد روشن یا تیره ، دغدغه همیشگی عکاسان موبایلی است . البته از حق هم نگذریم ، انتظار ثبت تصاویر بی نقص از یک موبایل کمی بلندپروازی است ضمن اینکه وجود ایرادات نورپردازی حتی در یک دوربین حرفه ای چندین میلیونی نیز اجتناب ناپذیر است.
Lightroom Mobile ، ابزار Exposure tool برای کاربران موبایلی خود تدارک دیده تا از شر تیرگی و روشنی بیش از حد تصاویر خلاص شوید کافیست کمی نوردهی تصاویر تیره را بالا ببرید تا در کمتر از چند ثانیه از شر مزاحم های تیره تصویرتان راحت شوید.

تیرگی و روشنی بیش از حد تصاویر ، گاها جزییات تصویر شما را تحت تاثیر قرار می دهند که در این بین ابزار Exposure tool هیچ رد و نشانی از آن باقی نخواهد گذاشت .

ابزار exposure در لایت روم موبایل
ابزار exposure در لایت روم موبایل

2. ابزار کنتراست

قبل از اینکه با این ابزار آشنا شوید لازم است مفهوم عملکرد کنتراست را بدانید ؛ کنتراست به معنای اختلاف بین نقاط تیره و روشن تصویر است .
استفاده از کنتراست گاهی بر مبنای سلیقه ای و گاهی به دلایل حره ای انجام می شود .
ممکن است دلتان بخوهد بخواد اختلافات رنگی تصویرتان جلب توجه بیشتری داشته باشد ، اینجاست که این ابزار به کمکتان می آید.همانطور که گفتیم کاربرد این ابزار تنها به همین جا ختم نمی شود و شما می توانید برای تجزیه رنگ های بخشی از تصویر که در ظاهر مخلوط شده و مرزبندی را زیر پا گذاشته است، کنتراست را کمی کاهش دهید .

ابزار کنتراست
ابزار کنتراست

3. ابزار shadows

ساز و کار لایت روم ها بر این مبنا طراحی شده اند که جزییات گسترده تری از تصویر شما را حفظ کرده و به نمایش بگذارند. ابزار shadow نیز در همین راستا فعالیت می کند و با دستکاری سایه ها ،وضوح قابل قبولی از جزییات را به ارمغان می آورند.
اگر سوژه اصلی عکس شما به صورت تیره و تار ثبت شده ، با کاهش سایه ، گرد شفافیت را به تصاویرتان ببخشید .

ابزار shadows
ابزار shadows

4. ابزار healing

نوبتی هم باشد، نوبت قابلیت شگفت انگیز مخصوص خانم هاست . ابزار هلینگ که به تازگی در نسخه های جدید سر و صدای زیادی به پا کرده ، در محو کردن جوش ها لک های صورت عملکرد خیره کننده ای را به نمایش گذاشته است .
برای اصلاح طبیعی تصاویر پرتره تان ، روی ابزار Healing حساب کنید .

10 ابزار کلیدی برای ادیت در لایت روم موبایل

5. ابزار white balance

اگر سر رشته ای در عکاسی داشته باشید، احتمالا بار ها نام بالانس سفیدی را شنیده اید و حتی با آن کار کرده اید. خوشبختانه این ابزار کلیدی در لایت روم موبایل ها نیز تعبیه شده که تصاویر بیش از حد گرم یا بیش از حد سرد را به نقطه تعادلی خود برساند.
در واقع مسئولیت تغییر دمای عکس ها به عهده ابزار وایت بالانس قرار داده شده تا در صورت لزوم ، تصویر مورد نظرتان را نزدیک به انتظار ذهنی خود کرده باشید.

ابزار white balance
ابزار white balance

6. ابزار clarity

لقب جادویی ترین ابزار این برنامه هم تعلق میگیرد به Clarity که توجه ویژه به حساسیت های خانم ها دارد . کافیست یک تصویر با پوست خشن و چروک را به آن تحویل دهید تا یک پوست مخملی و صاف را به شما تحویل دهد .در واقع مسئولیت تغییر دمای عکس ها به عهده ابزار وایت بالانس قرار داده شده تا در صورت لزوم، تصویر مورد نظرتان را نزدیک به انتظار ذهنی خود کرده باشید.

ابزار clarity
ابزار clarity

7. ابزار sharpening

یکی از فاکتور های زیبایی یک تصویر پرتره ، وضوح و شفافیت تصویر است که ابزار شارپینگ مسئولیت تزریق آن به تصویر پرتره شما را بر عهده گرفته است .

ابزار sharpening​
ابزار sharpening​

8. ابزار کاهش نویز یا Noise Reduction

نویز ها را که می شناسید ؛ گاهی بدون دعوت مهمان تصاویرتان می شوند و چندان به مذاقتان خوش نمی آیند . گاهی هم پس از استفاده از ابزار شارپینگ، در گوشه و کنار تصویر دیده می شوند .برای کاهش نویز می بایست به گزینه Effects  مراجعه کنید تا با نویز ها مقابله نمایید .
از این ابزار گاهی برای ایجاد پوست صاف نیز استقاده می کنند .

ابزار کاهش نویز یا Noise Reduction
ابزار کاهش نویز یا Noise Reduction

9. ابزار پریست یا The Presets Tool

برگه ‘Preset پیش از آنکه یک ابزار کاربردی باشد ، یک ابزار سرگرم کننده است. این برگه نسبت به نسخه های متفاوت امکانات متفاوتی را ارئه داده است .

ابزار Presets
ابزار Presets

10. ابزار crop

ابزار کراپ را که می شناسید . سابقه همکاری این ابزار با ما برای یک روز و دو روز نیست و اغلب اوقات نقل محافل ویرایشی ادیتور هاست . با کمک این ابزار می توانید بخش های اضافی یا عناصر تصادفی که در تصویرتان ثبت شده را برش بزنید .

ابزار crop
ابزار crop

یک ترکیب معجزه آسا از 10 ابزار

لایت روم موبایل ابزارهای زیادی را برای ویرایش عکس خام به عکاسان می دهد. می توانید یک عکس معمولی بگیرید و آن را به یک تصویر خارق العاده تبدیل کنید. 

دیگه وقتشه چند عکس بگیرید، 10 ابزار کلیدی برای ادیت در لایت روم موبایل Lightroom Mobile استفاده کنید و یاد بگیرید که چگونه می‌توان آنها را به یک عکس فوق العاده تبدیل کرد. راحتی لایت روم موبایل بی‌نظیر است، ولی نتایجی مشابه نتایج لایت روم رایانه رومیزی است.

 از Adobe Lightroom Mobile استفاده کرده اید؟ تجربیات شما در مورد آن چیست؟ در قسمت نظرات تجربه استفاده از این ابزار ها را با ما در میان بگذارید.

تا به حال چندبار با ادیتور و لایت روم موبایلتان کار کرده اید ؟

آشنایی با این 10 ابزار کلیدی برای ادیت در لایت روم موبایل دارید؟

آیا میدانستید لایت روم موبایل هم می تواند در حد سیستم پیشرفته کامپیوتر راضی کننده عمل کند ؟

حقیقت این است که اغلب ما از سر کنجکاوی سری به لایت روم موبایلمان زده ایم ولی تحت تاثیر پیچیدگی ظاهری منوی آن، سریعا صحنه را ترک کردیم .